Description
This product is no longer available.
Please use 2020V10 further
Part Number: 2020N-10 Made By: Parker Racor Fuel Element Cartridge 10 Micron 2020 Replacement Cartridge Filter Element for Turbine Series Filters – Racor
This product is no longer available.
Please use 2020V10 further
| Weight | 0,437 kg |
|---|---|
| Dimensions | 24,4 cm |
| Application | Diesel Engines |
| Brand | Racor |
| Diameter (OD) | 4.68 in / 11.9 cm |
| Filtering | Diesel / B20 |
| Media | Aquabloc "10 micron" |
| Micron Rating | 98% @ 10 Micron |
| Product Range | Turbine (Cartridge FF/WS) |
| Product Style | Black molded endcaps |

Call for price

Call for price