Description
This Product is no longer available.
Please use 2020V2 further.
Interchanges and OEM Replacement
- Baldwin PF7890
- CAT 407384
- CAT 4P7384
- Volvo 889425
- Volvo 3831224
Part Number: 2020SM-OR Made By: Parker Racor Replacement Element-Std 2 Micron With Seals Replacement Cartridge Filter Element for Turbine Series Filters – Racor
This Product is no longer available.
Please use 2020V2 further.
Interchanges and OEM Replacement
| Weight | 0,34 kg |
|---|---|
| Dimensions | 24,4 cm |
| Application | Diesel Engines |
| Brand | Racor |
| Diameter (OD) | 4.68 in / 11.9 cm |
| Filtering | Diesel / B20 |
| Media | Aquabloc "2 micron" |
| Micron Rating | 98% @ 4 Micron |
| Product Range | Turbine (Cartridge FF/WS) |
| Product Style | Tan potted endcaps |

Call for price

78,00 €

Call for price