Description
This product is no longer available.
Please use 2040V10 further.
Part Number: 2040N-10 Made By: Parker Racor Fuel Element Cartridge 10 Micron 2040 Replacement Cartridge Filter Element for Turbine Series Filters – Racor
This product is no longer available.
Please use 2040V10 further.
| Poids | 0,23 kg |
|---|---|
| Dimensions | 11,7 cm |
| Application | Moteurs Diesel |
| Marque | Racor |
| Diamètre (OD) | 4,68 po / 11,9 cm |
| Filtration | Diesel / B20 |
| Médias | Aquabloc "10 microns" |
| Évaluation en microns | 98% à 10 microns |
| Gamme de produits | Turbine (Cartouche FF/WS) |
| Style du produit | Embouts moulés noirs |